Aeroklub Příbram letiště Dlouhá Lhota
 

MOTOROVÍ PILOTI

Nároky na výkonnost pilotů pro lety s dalšími osobami na palubě jsou ty nejvyšší. Seznamovací lety v Aeroklubu Příbram provádí pouze zkušení letečtí instruktoři a výkonní sportovní letci se stovkami a tisíci hodinami strávenými v kokpitech letadel. V případě seznamovacích letů motorovými letadly se vždy jedná o držitele minimálně licence komerčního pilota, ale řada pilotů jsou profesionálové, kteří létají v leteckých školách, u společností provozujících obchodní leteckou dopravu, nebo armádní stíhací piloti.

Aleš Ludera

Předseda motorového odboru Aeroklubu Příbram. Má nalétáno přes 4000 letových hodin jako obchodní pilot, zemědělský pilot a instruktor. 56 let.

Tomáš Novosad

Profesionální obchodní pilot, držitel kvalifikace IFR (lety za snížené nebo nulové viditelnosti) a zkušený letecký instruktor. Má nalétáno přes 1000 letových hodin. 28 let.

Ing. Petr Soukup

Dlouholetý obchodní pilot a technik letadel, manažer letového provozu regionálních aerolinií. Má nalétáno 800 letových hodin. 58 let.

Ing. Jan Černý

Obchodní pilot a držitel kvalifikace IFR (lety za snížené nebo nulové viditelnosti), letecký inženýr. Má nalétáno 500 letových hodin. 30 let.

POSLEDNÍ AKTUALIZACE 07|08|2019