Aeroklub Příbram letiště Dlouhá Lhota
 

AEROKLUB

Aeroklub Příbram

Aeroklub Příbram zahájil svoji činnost na záložním vojenském letišti Dlouhá Lhota v roce 1966 v rámci tehdejšího Svazu pro spolupráci s armádou.

Za dobu své dosavadní existence vychoval desítky letců, mezi nimi i několik reprezentantů v letecké akrobacii, v bezmotorovém létání a profesionálních vojenských i civilních pilotů.V současné době je občanské sdružení Aeroklub Příbram majitelem areálu, ve kterém stojí hangáry, ubytovny, restaurace a klubové objekty.

Klub má dnes kolem 80 členů a 10 letadel. Hlavní činnost představuje výcvik motorových a bezmotorových pilotů, výchova mladých letců, ale také propagace letectví mezi neleteckou veřejností prostřednictvím vyhlídkových letů, promotérských akcí, leteckých dnů a leteckých soutěží.

Aeroklubový život probíhá většinou o víkendech, ale letecký provoz aeroklubu ve všední dny není výjimkou. Scházíme se nejenom za kniply letadel, ale také u ohně při grilování prasat, kuřat a dalšího zvířectva, nebo v letištním Klubu u Ocelového ptáka a rozebíráme zážitky z letů.

www.akpm.cz

Aeroklub České republiky

S provozem na 85 letištích je Aeroklub ČR největším leteckým provozovatelem a uživatelem vzdušného prostoru v České republice. Sdružuje přes 7000 fyzických a více než 100 právnických osob.

Aeroklub České republiky (zástupce ČR v Mezinárodní letecké federaci FAI - Fédération Aéronautique Internationale) vychází ve své činnosti z bohatých tradic letectví, leteckých sportů a parašutismu v naší zemi a chce v klubové činnosti navazovat na své předchůdce, kteří v historii České republiky působili v letectví v oblastech Čech a Moravy.

www.aecr.cz

POSLEDNÍ AKTUALIZACE 07|08|2019